Převodník jednotek pro Android a iOS

Moc často aplikace a programy nedoporučuju, ale když to stojí za to, tak proč ne? Při své práci, ale i ve volném čase potřebuji docela dost často převádět různé jednotky. Samozřejmě nejčastěji jde o jednotky délky, ale třeba i tlaku nebo teploty. Chtěl jsem mít po ruce něco opravdu funkčního a tak jsem docela dlouhou dobu hledal na Google Play a zkoušel jeden převodník za druhým. Nakonec jsem došel k Unit Converter od Aevumsoft. Nainstaloval, vyzkoušel, zjistil že neumí jednotky Torr a mTorr (měří se nimi dobře vakuum) a s komentářem odinstaloval.

Mohl jsem pokračovat k další aplikaci, ale zaujal mě e-mail, že vývojář odpověděl na moje hodnocení. Po řadě e-mailů jsme se dohodli, že mi připraví verzi “Spešl for mí”, kde budou potřebné jednotky tlaku, když jim zvednu hodnocení ze 4 hvězdiček na celých 5. Nebylo proč nesouhlasit, zvláště v momentě, kdy ani asi 5. nebo 7. převodník neuměl to, co potřebuju. Slovo dalo slovo a já se s vývojáři dohodl, že jim udělám překlad do češtiny. Proč? Jednak jsem to nikdy nedělal a vždy obdivoval ty, co nám přináší české titulky nebo komplet překlady pro oblíbené hry, ale také jsem prostě chtěl pomoc povedené aplikaci, která umí převést téměř cokoliv na cokoliv a podle mého by si zasloužila rozšíření.

Trochu jsem pak litoval, do čeho jsem se to pustil, ale snad se to povedlo. Ztratit by se člověk neměl – to je taky další výhoda Převodníku jednotek (ano, psal jsem jim, že to je blbý název). Vyberete si jednoduše kategorii jednotek (tlak, teplota, čas… …velkost pánského i dámského oblečení… povrchová hustota el. proudu… hustota magnetického toku… …spotřeba paliva, velikost plavek a prostě atd.) a následně už jenom výchozí jednotku (ze které se má převádět) a cílovou jednotku (na kterou se má převádět). Na větších obrazovkách, jako má můj 7″ tablet to je dokonce všechno hezky na jedné obrazovce.

undefined

Po měsíci vám aplikace začne zobrazovat reklamní proužek. Kdo to nestrpí, může za cca 20 Kč koupit Pro verzi bez reklam. Schválně vyzkoušejte alespoň tu zdarma a když se nebude líbit (nebo i když bude), tak nechte vývojářům vzkaz. Určitě jej nepřejdou bez povšimnutí.